Cennik i rodzaje banerów reklamowych, a sposoby ich wydruku

Cennik i rodzaje banerów reklamowych, a sposoby ich wydruku

Cennik i rodzaje banerów reklamowych, a sposoby ich wydruku

Banery reklamowe są obecnie jednym z najczęściej wybieranych nośników reklamy outdoorowej. Można się z nimi spotkać praktycznie na każdym kroku. Dużą zaletą tej metody reklamy jest praktycznie nieograniczona możliwość ich wykorzystania, a także trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Dodatkowo reklama na banerze nie jest nachalna, a ze względu na jej lokalizację bardzo często można zauważyć ją już z daleka.

Ile kosztuje wykonanie banera reklamowego?

Banery reklamowe wykorzystywane są zarówno przez małe, jak i przez większe przedsiębiorstwa. Obecnie dostępne są one w wielu różnych rozmiarach i formatach. Z roku na rok pojawiają się coraz nowsze metody wydruku, co sprawia, że ciężko określić jedną, stałą cenę za banery. To, ile będą kosztować, jest zależne przede wszystkim od podanych wyżej czynników, czyli formatu oraz metody wykonania.

Wśród najbardziej popularnych wariantów wydruku banerów należy:

  • Frontlite,
  • Blockout,
  • Backlit,
  • Siatkamesh.

Frontlite jest najbardziej popularnym rodzajem banerów, znajduje zastosowanie jako reklamy rozwieszane na płotach, budynkach czy specjalnych konstrukcjach. Zazwyczaj są także najtańsze. Najczęściej wykonane są z tkaniny winylowej oraz powłoki PCV. Ten rodzaj plakatu jest odporny na wilgoć, promieniowanie UV oraz uszkodzenia. Banery drukowane na materiale blockout są dodatkowo wyposażone w czarną, nylonowo-poliestrową przekładkę, dzięki której materiał nie przepuszcza światła. Banery na tym materiale drukowane są przy użyciu druku solwentowego, co pozwala uzyskać pożądaną ostrość oraz wyraziste barwy.

Banery typu backlit są stosowane na wielkoformatowych kasetonach zewnętrznych, przepuszczają światło. Siatkamesh jest materiałem odpornym na działanie wiatru, jest odporna na rozdarcia. Na cenę banerów reklamowych wpływa także to, jaka jakość wydruku ma zostać osiągnięta. Dobrej jakości tusze zapewniają estetyczny wygląd reklamy i zachowanie kolorów przez długi czas.

By |2023-02-16T17:03:21+01:0012 grudnia, 2022|Blog|Możliwość komentowania Cennik i rodzaje banerów reklamowych, a sposoby ich wydruku została wyłączona