Druk UV2021-08-31T14:05:41+01:00

Druk UV polega na wykorzystaniu specjalnego atramentu, który po ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe zaczyna bardzo szybko wysychać. W efekcie powstaje plastikowa powłoka, która zabezpiecza wydruk i zapewnia mu nowoczesny wygląd.

Ten rodzaj druku wyróżnia się wysoką jakością nadruku w każdym wybranym kolorze łącznie z tonalnymi przejściami pomiędzy barwami. Ponadto technologia druku UV umożliwia drukowanie na praktycznie wszystkich materiałach, chociażby takich, jak: bannery, bilbordy, plakaty, czy plandeki, ale także: szkło, folia, czy PCV. Druk bannerów reklamowych z wykorzystaniem metody UV zapewnia wieloletnią jakość nawet przy bezpośrednim nastawieniu na negatywne działanie czynników atmosferycznych.

Druk UV w bieli

Nadruki UV są możliwe do wykonania także na przezroczystym lub ciemnym podłożu. Wykorzystanie białego tuszu zapewnia doskonałą widoczność na każdej powierzchni. Najczęściej wykonujemy druk UV w bieli na: szkle, folii lub plexi w wielu wariantach – czynność ta może być wykonana zarówno samodzielnie jak i w połączeniu z innymi kolorami oraz warstwami, dzięki którym uzyskamy dwustronny lub trójwymiarowy druk.

Zalety druku UV

Druk UV jest bardzo odporny na ścieranie, blaknięcie, czy wilgoć, dzięki czemu nie trzeba go laminować. Ponadto nadruk UV daje możliwość wytłaczania wzorów, co umożliwia tworzenie wydruków dla osób niewidomych.

Poza zaletami druku UV takimi jak wszechstronność użycia, gotowość materiału od razu po skończeniu procesu, czy odporność na czynniki atmosferyczne, jest ona także uznawany za jeden z najbardziej nieszkodliwych dla środowiska. Dlaczego? Ekologiczny druk UV wykorzystuje atramenty będące bezrozpuszczalnikowymi farbami pozbawionymi szkodliwych oparów. Dzięki temu prace z jego wykorzystaniem mogą z powodzeniem znajdować się w środku wnętrz.

error: Content is protected !!